GMINA KSIĄŻ WIELKI

Prace przy budowie drogi w Cisiej Woli     Nasza Gmina własnymi siłami polepsza w Cisiej Woli wyjazd z drogi lokalnej na drogę krajową nr 7. Obecnie auta mieszkańców tej części sołectwa, jaka leży po lewej stronie jadąc do Książa Wielkiego, muszą wspinać się po stromym, wysypanym kamieniami nasypie. Wiosną, kiedy prowadzone do niedawna roboty ziemne (zdjęcie) będą ukończone, droga lokalna pobiegnie zygzakiem ułatwiając kierowcom włączenie się do ruchu na DK7.

Budowa drogi w Cisiej Woli     Przy tej inwestycji, prowadzonej za przyzwoleniem krakowskiego oddziału  Dyrekcji Generalnej Dróg Krajowych i Autostrad, wykorzystuje się istniejącą drogę serwisową, biegnącą wzdłuż „siódemki”. Formalnie to do niej podepnie się budowaną przez Gminę nową drogę. Ale wcześniej, z powstałego skrzyżowania, będzie można wjechać na „krajówkę”.
Droga pobiegnie nad przepustem     Jesienią rozburzono stare gospodarstwo stojące przy tym przyszłym skrzyżowaniu, i już wyrównano duży odcinek nowej drogi. Na wiosnę osadzi się kręgi w rowie odwadniającym, by nad nimi wykonać brakującą część nasypu.

 

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem