GMINA KSIĄŻ WIELKI

Miejsca ustawienia znaków o obszarze zapowietrzonym     Zgodnie z rozporządzeniem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Miechowie, za obszar zapowietrzony wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) uznaje się teren następujących miejscowości w gminie Książ Wielki: Cisia Wola, Częstoszowice, Konaszówka, Małoszów, Mianocice, Książ Wielki, Wielka Wieś. Jednocześnie nakazano oznakowanie obszaru zagrożonego wystąpieniem tej choroby przez ustawienia przy drogach tablic ostrzegawczych (ich usytuowanie zaznaczono na mapie). Oprócz tego na drogach będą wyłożone maty dezynfekcyjne. Nie dotyczy to DK7, gdyż uznano, że takie działania spowodowały by potężne utrudnienia w ruchu aut.

     W rozporządzeniu zobowiązuje się właścicieli gospodarstw leżących w obszarze zapowietrzonym (są to sołectwa otaczające stawy w Książu Wielkim, przy których zlokalizowano pierwsze ognisko choroby), między innymi do:
- odosobnienia drobiu, uniemożliwiającego mu kontakt z drobiem z innych gospodarstw;
- niezwłocznego czyszczenia i odkażania środków transportu;
- zaprzestania wywożenia lub rozrzucania ściółki i nawozów naturalnych.
Zalecenia Powiatowego Lekarza Weterynarii     Obok zamieszczamy zalecenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Miechowie, skierowane do właścicieli wszystkich gospodarstw (także leżących poza obszarem zapowietrzonym), posiadających drób lub inne ptactwo.

 

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem