GMINA KSIĄŻ WIELKI

W gminnych trzech szkołach podstawowych i w gimnazjum sprawy organizacyjne są dopięte na ostatni guzik - twierdzą urzędnicy po ostatnich wizytacjach. Wtórują im dyrektorzy poszczególnych placówek. I wszyscy czekają na pierwszy dzwonek.

 

Z trzech podstawówek (w Antolce, Książu Małym i Książu Wielkim) ta pierwsza szczyci się znakomitymi wynikami osiągniętymi w kuratoryjnym audycie. Wój gminy właśnie przedłużył kadencję jej dyrektorce (Małgorzacie Boryckiej), którą wysoko oceniło i kuratorium i rada pedagogiczna i rodzice. Podobnie wój przedłużył kadencję dyrektorce Szkoły Podstawowej w Książu Małym (Danucie Gajos). Natomiast dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim (Alicja Pagór) objęła swoje stanowisko rok temu w wyniku konkursu.

 

Na uczniów czeka także Gimnazjum w Książu Wielkim. Jego dyrektor (Jacek Kobyłka) może mieć powody do dumy, gdyż tutejsi absolwenci uzyskali bardzo dobre wyniki na egzaminach końcowych. Na dziesięć gimnazjów w powiecie miechowskim, nasze uplasowało się w pierwszej trójce w zakresie matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych. Było czwarte z języka polskiego i historii oraz także czwarte pod wzgledem wyników z rozszerzonego języka angielskiego i angielskiego w zakresie podstawowym.

 

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.