GMINA KSIĄŻ WIELKI

Kiedy w lutym spłonęło całe piętro domu w Trzonowie, w którym mieszka Jan Szmer z pięcioosobową rodziną, w odbudowie pomogło mu nadspodziewanie wiele osób: ze wsi, z parafii, z gminy a nawet powiatu. I teraz nie tylko widać efekty tej pomocy, ale jak mówi obdarowany, dzięki innym, jego nieszczęście zostało pomniejszone.

 

Straty po pożarze nieubezpieczonego domu oszacowano na 50 tys. zł. Gospodarz - właśnie dzięki pomocy ludzi dobrej woli - już zdołał odbudować piętro, naprawić mury, postawić nową więźbę dachową i pokryć ją blachą a przede wszystkim wymienić całą instalację elektryczną, która spowodowała tę tragedię.

 

- Roboty jeszcze jest wiele. Trzeba dom ocieplić, otynkować, no i wykończyć pokoje na piętrze. Każdy grosz na to się przyda - mówił Jan Szmer, przyjmując tysiąc złoty zapomogi, jaką przyznał mu Zarząd Powiatowy OSP w Miechowie ze swego funduszu wsparcia.

 

Red.

 

SzmerTo

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.