GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_280_291_16777215_0_0_images_stories_2024_02_14-1.jpg     - Wasze wyniki świadczą o tym, że jesteście najlepszą jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej Gminie – stwierdził burmistrz Marek Szopa podczas zebrania sprawozdawczego, które odbyło się w Moczydle w ostatnią sobotę (10 lutego). Jak podkreślił w sprawozdaniu naczelnik Marcin Walczyński (stoi na zdjęciu), ich drużyna zajęła już siedem razy pierwsze miejsce na gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, a na cztery starty w zawodach powiatowych trzykrotnie stanęła na podium. Jest to zatem także drużyna szybka, bo świetnie wyszkolona. Dodatkowo przysługuje jej również miano najpiękniejszej, albowiem wśród 28 druhów czynnych są cztery przedstawicielki płci pięknej.

     W planach OSP Moczydło znajduje się wciąż budowa nowej remizy oraz zakup nowego samochodu bojowego. Trwają zaawansowane starania u Marszałka Małopolski o dofinansowanie nabycia takiego specjalistycznego auta za 1,2 mln zł. Jak na każdym z tegorocznych zebrań strażackich w naszej Gminie, pożegnał się z druhami burmistrz Marek Szopa, dziękując za kilkadziesiąt lat owocnej współpracy. Jednocześnie zaprezentował najważniejsze, perspektywiczne działania, które należy kontynuować. Dlatego towarzyszył mu wiceburmistrz Grzegorz Janus oraz starosta Jacek Kobyłka i członek zarządu powiatu Rafał Pawlik. Na koniec grzechem byłoby nie wspomnieć, że zarówno druhowie jak i zaproszeni goście bardzo sobie chwalili poczęstunek serwowany po zakończeniu obrad przez panie z miejscowego KGW, które otrzymały w zamian zasłużone podziękowania.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.