GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_324_153_16777215_0_0_images_stories_2024_02_05-1.jpg     Burmistrz Marek Szopa, w towarzystwie swojego zastępcy Grzegorza Janusa, starosty Jacka Kobyłki oraz radnego Grzegorza Ptaka i sołtyski Beaty Burzyńskiej, spotkał się w niedzielę (4 lutego) z mieszkańcami Konaszówki, by podziękować im za 30 lat współpracy w rozwoju Miasta i Gminy Książ Wielki oraz poinformować jakie czekają nas kolejne, ważne zadania. Będzie musiał je podjąć i kontynuować wyłoniony głosami mieszkańców w kwietniowych wyborach nowy burmistrz. Dużo też będzie zależało od nowych władz w miechowskim starostwie, dlatego do rady powiatu startuje zarówno Jacek Kobyłka jak i Marek Szopa.

     Zdaniem Marka Szopy, najlepszym kontynuatorem zaplanowanych w naszej Gminie na rok 2024 inwestycji o wartości 27 mln zł, oraz gwarantem szybkiego utworzenia Parku Technologicznego przy węźle „Książ” na drodze szybkiego ruchu S7, jest współuczestniczący w realizacji tych zadań wiceburmistrz Grzegorz Janus. Oczywiście, jeśli jego kandydaturę poprą w wystarczającym stopniu mieszkańcy. Ale nie tylko z tego powodu spotkanie w Konaszówce miało charakter pożegnalno-powitalny. Przybyli na nie bowiem także dwaj inni kandydaci na fotel burmistrza: Marek Płonczyński i Dariusz Szyniec, a tych kandydatów jest tym razem aż sześcioro.

b_200_93_16777215_0_0_images_stories_2024_02_05-2.jpg     Marek Płonczyński zadeklarował, że chce pracować dla mieszkańców. Wysłuchiwać ich bolączki i w miarę możliwości pomagać. Jak dalej podkreślił w krótkim wystąpieniu, potrafił on uratować szkołę na Zamku i sam Zamek, co dowodzi, że potrafi także zadbać o naszą Gminę.

b_200_125_16777215_0_0_images_stories_2024_02_05-3.jpg     Z kolei Dariusz Szyniec pochwalił się, że jego komitet wyborczy wystawił 12 kandydatów na radnych i wszyscy, łącznie z nim są miejscowi. Natomiast on sam – jak stwierdził – ma delikatnie mówiąc inne spojrzenie, niż obecne władze naszej Gminy. Jakie? Wkrótce stanie się to wiadome.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.