GMINA KSIĄŻ WIELKI

Dobiega końca rozliczanie pieniędzy uzyskanych przez KGW w Książu Małym na profesjonalne wyposażenie kuchni. Za 35 tys. zł zainstalowano tam nie tylko wielką chłodziarkę, patelnię elektryczną czy urządzenie do mycia naczyń, ale także blaty z blachy nierdzewnej, ułatwiające utrzymanie czystości.

 

Rok temu, też z funduszy unijnych, wyremontowano siedzibę KGW w Książu Małym, mieszczącą się w miejscowej remizie. Podobnie odnowiona i wyposażona została siedziba KGW w Giebułtowie. Teraz, lada dzień nowoczesne urządzenia kuchenne otrzymają panie z KGW w Łazach.

 

A komu się nie udało? Małe szanse na uzyskanie pieniędzy na wyposażenie wyremontowanej świetlicy mają gospodynie z Cisia. Dwukrotnie bowiem złożyły w tej sprawie wnioski po terminie, natomiast obecnie zmieniły się kryteria finansowania takich zakupów. Dlatego też, z przyczyn formalnych, nie otrzymają finansowego wsparcia KGW w Głogowianach-Wrzosach, w Konaszówce, Mianocicach oraz w Zaryszynie.

 

Gospodynie z tych dwóch ostatnich kół (Mianocice i Zaryszyn) otrzymały za to stroje ludowe. Gmina zakupiła je dla tych pań, które będąc członkiniami KGW, występują w zespole Księżowiacy.

 

Red

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.