GMINA KSIĄŻ WIELKI

KGW-KsWJesteśmy kołem otwartym, a nie zamkniętym, dlatego postanowiłyśmy działać i dla siebie i dla innych - podkreśla Barbara Madejska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Książu Wielkim.

 

Jak wylicza, jej funkcjonujące od niespełna roku KGW, zorganizowało już kilka imprez. Był Dzień Seniora, Dzień Dziecka i Złote Gody. A teraz szykuje się otwarcie ogólnodostępnej wypożyczalni rowerów. Pieniądze już są, lokal też. Rowery będzie można wypożyczać najpóźniej od września w pomieszczeniu, jakie udostępnił na ten cel sołtys Książa Wielkiego - Adam Zyguła.

 

 

- Dzień Dziecka zorganizowałyśmy jako pierwsze koło w gminie. I dzięki sponsorom, przedsiębiorcom z Książa Wielkiego, każde dziecko, których na naszą imprezę przyszło prawie sto, dostało paczkę - dodaje skarbniczka KGW, Helena Sroka.

 

W planach panie mają jeszcze urządzenie warsztatów tańca ludowego, które poprowadzi muzyk i choreograf - Zbigniew Stala. Chcą, by w nich uczestniczyła także młodzież, która w przyszłości stworzy zespół artystyczny. Ponadto zaoferują mieszkańcom kolejne warsztaty - dekorowania potraw owocami i warzywami. O pieniądze na oba przedsięwzięcia już złożyły wnioski w Miechowskim Stowarzyszeniu Gmin "Jaksa".

 

Red

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.