GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_700_320_16777215_00_images_stories_2022_06_15-1.jpg

     Cel powołania strefy gospodarczej w Książu Wielkim jest jeden: stworzyć takie warunki dla inwestorów, aby pojawili się tam jak najszybciej i przystąpili do działania otwierając firmy produkcyjne lub logistyczne. Te warunki, czyli uzbrojenie techniczne wydzielonych działek ma zapewnić nasza Gmina i Powiat, natomiast o przybycie przedsiębiorców ma zadbać współpracująca z oboma samorządami, wyspecjalizowana w tym zakresie instytucja – Krakowski Park Technologiczny. Jego nowy prezes Tadeusz Zaremba i pracownicy odpowiedzialni za realizację tego projektu spotkali się w poniedziałek (13 czerwca) na roboczej naradzie w Urzędzie Gminy ze starostą Jackiem Kobyłką, wicestarostą Pawłem Osikowskim oraz wójtem Markiem Szopą i jego zastępcą Grzegorzem Janusem.

  W rzeczowej dyskusji ustalono, że „aby sukces nie przeszedł koło nosa” należy najpierw uzbroić 150 ha terenu znajdującego się pomiędzy powstającą trasą szybkiego ruchu S7 a Książem Wielkim, należącego w większości do starostwa. Powiat za przyznane już z Warszawy 30 mln zł wykona tam kluczowe drogi, natomiast nasza Gmina zapewni dostawy wody oraz odbiór ścieków poprzez rozbudowę sieci wodociągowej i oczyszczalni, na co także otrzymano fundusze. Aby prace przebiegały sprawnie i w sposób skoordynowany pomiędzy Krakowskim Parkiem Technologicznym a samorządem gminnym i powiatowym, powołano wspólną grupę roboczą.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.