Pomoc dla pracowników sezonowych w UE     Pomaganie w znalezieniu uczciwej pracy sezonowej to specjalność sieci EURES, która prowadzi w Polsce kampanię informacyjną na temat prawa do sprawiedliwych warunków pracy w innym kraju. W działaniach tych, trwających od lipca do października, EURES współdziała z Europejskim Urzędem ds. Pracy. Jak się bowiem ocenia, każdego roku do 850 tys. obywateli Unii Europejskiej podejmuje pracę sezonową w innym państwie członkowskim UE/EFTA. I nie zawsze wiedzą oni, że także tam mają dostęp do szerokiego zestawu praw.

     Celem kampanii w Polsce jest:
• promowanie wśród pracowników sezonowych szukających pracy na terenie UE wiedzy o obowiązujących ich przepisach prawa pracy i zabezpieczenia społecznego,
• dostarczanie informacji z zakresu poszukiwania bezpiecznej pracy sezonowej w państwach członkowskich UE oraz
• zachęcenie do skorzystania z usług sieci EURES jako źródła bezpiecznej pracy oraz przydatnych informacji z zakresu warunków pracy w państwach członkowskich UE.

     Więcej dowiemy się wchodząc na stronę internetową https://eures.praca.gov.pl gdzie w zakładce PRAWA PRZEZ CAŁY ROK, publikowane są różnego rodzaju informacje w ramach kampanii, w tym o wydarzeniach realizowanych przez urzędy pracy i Ochotnicze Hufce Pracy na terenie kraju.