Piknik w Mianocicach     Ponad 70 osób spośród uczestników pikniku rodzinnego w Mianocicach (24 lipca) zaszczepiło się przeciwko covid-19 (zdjęcie). Podczas podobnej imprezy w Konaszówce (25 lipca) chętnych było nieco mniej, ale także kilkudziesięciu zgłosiło się do mobilnego punktu prowadzonego przez zespół medyczny Szpitala św. Anny w Miechowie. Organizacją tych działań, zainspirowanych przez Urząd Gminy, zajęły się ze znakomitym skutkiem miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich.

Piknik w TochołowiePiknik w Tochołowie     Tydzień wcześniej (w niedzielę, 18 lipca) podobny piknik, ale jedynie promujący szczepienia przeciwko koronawirusowi, odbył się w Tochołowie. Rozdawane tam ulotki oraz wystąpienia wójta Marka Szopy i lekarza Andrzeja Gumuli (kierownika naszego Ośrodka Zdrowia), okazały się dobrą zachętą dla jeszcze niezaszczepionych wśród licznie przybyłych mieszkańców. Nie zabrakło również wybornego jedzenia przygotowanego przez panie z KGW, a także muzyki w wykonaniu kapeli „Małopolanie”.

Piknik w MianocicachPiknik w MianocicachPiknik w Mianocicach     W Mianocicach na pikniku królowała radość wspomagana bigosem, domowym smalcem i wypiekami miejscowych gospodyń. Serwowano także – bezpłatnie jak wszystkie dania - cukrową watę, a dzieci najchętniej zgłaszały się w punkcie zmywalnego tatuażu i bywało, że dziewczynki decydowały się na domalowanie sobie wąsów.

Piknik w Konaszówce     Uczestnicy pikniku w Konaszówce najliczniej zasiadali w biesiadnym namiocie przy suto zastawionych łakociami stołach. A do konsumpcji oraz jako muzyczne tło prowadzonych rozmów, przyśpiewywał im zespół „Książowiacy”.

Red.