GMINA KSIĄŻ WIELKI

Drużyna OSP w Krzeszówce      Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeszówce (na zdjęciu obok) i w Trzonowie (zdjęcie poniżej) przeprowadzili w sobotę (22 maja) zebrania sprawozdawczo-wyborcze z udziałem wójta Marka Szopy (prezesa Gminnego Związku OSP w Książu Wielkim) oraz komendanta gminnego OSP Kazimierza Kamińskiego. Skrupulatnie rozliczono na nich dokonania roku 2020, przyjęto plany działania na rok 2021, a przede wszystkim przegłosowano na wniosek komisji rewizyjnych absolutorium dla ustępujących zarządów i wyłoniono ich nowe składy.

     Drużyna OSP w Krzeszówce liczy 14 druhów czynnych i 3 honorowych. W uchwalonym planie działania postanowiono doprowadzić do rozbudowy miejscowej remizy oraz czynić starania o wymianę starego, strażackiego żuka na nowszy i lepszy pojazd. W skład zarządu bieżącej kadencji weszli: Grzegorz Stankowski (prezes), Tomasz Gorajczyk (naczelnik) Ireneusza Majewski (skarbnik), Rafał Szwaczka (gospodarz) i Mariusz Szyniec (sekretarz).

Drużyna OSP w Trzonowie     Drużyna OSP w Trzonowie liczy 23 członków, którzy zasiedli w okazałej, ostatnio gruntownie wyremontowanej remizie połączonej ze świetlicą wiejską, w czym dużą zasługę miał prezes miejscowych strażaków Jacek Zegan. Niestety, zrezygnował on z kandydowania na kolejną kadencję. Podobnie rezygnację złożył wieloletni naczelnik Jan Gąsiorek. Za dotychczasową działalność podziękował im wójt Marek Szopa. Po jednogłośnym udzieleniu absolutorium ustępującemu zarządowi wybrano nowy. Prezesem został teraz Tomasz Madejski, naczelnikiem Damian Ptak, skarbnikiem Marek Trela, sekretarzem Artur Szafirski, a gospodarzem Arkadiusz Zegan.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.