GMINA KSIĄŻ WIELKI

     Do 31 marca 2021 roku przedłużono program „Wspieraj Seniora”, realizowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Przypominamy, że obejmuje on osoby liczące więcej niż 70 lat i z powodu bezpieczeństwa zdrowotnego w czasie pandemii wirusa covid-19 pragnące pozostać w domu, co wiąże się z potrzebą dokonania dla nich zakupów. Aby taką pomoc uzyskać wystarczy zatelefonować pod numer: 22 505 11 11. Wkrótce potem zainteresowanych odwiedzi pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej by ustalić szczegóły. Co ważne: za zakupy płaci Senior, który przekazuje pieniądze przed ich dokonaniem. Więcej informacji na temat tego programu podajemy poniżej.

     Jak wygląda mechanizm udzielania pomocy w ramach programu?

Krok 1. Senior, który zdecyduje się pozostać w domu w związku z utrzymującym się stanem epidemii dzwoni na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia - pod numer  22 505 11 11, może również zatelefonować bezpośrednio do ośrodka pomocy społecznej.

Krok 2. Osoba przyjmująca zgłoszenie  przekazuje prośbę o pomoc do  właściwego, ze względu na miejsce zamieszkania  seniora  ośrodka pomocy społecznej w  danej   gminie.

Krok 3. Pracownik ośrodka pomocy społecznej kontaktuje się telefonicznie z Seniorem, podaje datę i godzinę dokonania  zgłoszenia  przez Seniora oraz weryfikuje zgłoszenie i ustala zakres usługi wsparcia. Następnie podaje dane osoby, która przyjdzie do Seniora w celu udzielenia pomocy oraz wskazuje datę udzielenia tej pomocy. Weryfikacja przez Seniora danych pozwoli na bezpieczne skorzystanie z otrzymanego wsparcia. Usługa będzie polegała w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, oraz środki higieny osobistej. Senior może również zgłosić potrzebę udzielenia wsparcia w zakresie np. załatwienia drobnych spraw urzędowych ( jeżeli  ich zakres nie wymaga wydania upoważnień od Seniora lub udostępnienia danych wrażliwych).

Krok 4. Za zakupy płaci Senior. Senior przekazuje pieniądze przed dokonaniem zakupów . Zasady i sposób rozliczania ustala indywidualnie ośrodek.

Więcej informacji na stronie https://wspierajseniora.pl/

Dla Seniora https://wspierajseniora.pl/dla- seniora/ 

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.