GMINA KSIĄŻ WIELKI

Młodzi Duchem     Pandemia koronawirusa pokrzyżowała również plany Klubu Seniora „Młodzi Duchem” gdyż w trosce o zdrowie nasze spotkania zostały zawieszone do odwołania. Ostatnie odbyło się w lutym z okazji Walentynek i w marcu gdy mieliśmy Walne Zebranie. Bardzo brakuje nam tych spotkań (organizowanych co dwa tygodnie), a na nich rozmów na żywo, bezpośredniego kontaktu. Odwołano w tym wyjątkowym czasie wiele zaplanowanych działań, imprez, wyjazdów. Ale nadszedł grudzień, który niezmiennie kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia i jak twierdził ksiądz-poeta Jan Twardowski: „Boże Narodzenie jest dlatego, żeby uczyć się miłości, żeby podawać sobie ręce, żeby się uśmiechać do siebie, żeby sobie przebaczać”. Zatem i my postanowiliśmy się do siebie uśmiechnąć jak dobry los.

Młodzi Duchem     Jedno z naszych zaplanowanych spotkań w grudniu 2020 roku, miało być poświęcone warsztatom dekorowania pierników pod okiem mistrzyni tej sztuki, a naszej koleżanki - Stasi Kubuśki. Niestety warsztaty się z wiadomych powodów nie odbyły, więc Stasia własnoręcznie upiekła oraz udekorowała świąteczne pierniki w symbolicznym kształcie choinek i reniferów, które wraz z życzeniami świątecznymi postanowiliśmy doręczyć (zachowując środki ostrożności) wszystkim naszym seniorom.

Młodzi Duchem     W ten sposób sprawiliśmy sobie wzajemnie odrobinę radości w tych trudnych czasach, bo jak mawiała Matka Teresa z Kalkuty: „Nie liczy się, co robimy ani ile robimy, lecz to ile miłości wkładamy w działanie”.

     A przy okazji - seniorzy z Klubu „Młodzi Duchem” życzą wszystkim Mieszkańcom Gminy Książ Wielki zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym 2021 roku.

(HS)

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.