Wieniec dożynkowy, jaki wykonały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mianocicach, składa się głównie z tego, co ludziom dała natura: kwiatów, owoców, jagód i kłosów. A mimo to, a może właśnie dlatego, komisja konkursowa uznała, iż jest najpiękniejszy. I godzien reprezentowania gminy Książ Wielki na Dożynkach Powiatowych w Racławicach.

 

 

K-Mian-KGW

- Po naradach postanowiłyśmy nasze dzieło uwieńczyć jedynie małym bochenkiem chleba z krzyżykiem oraz dwoma szarfami w kolorze biało-czerwonym. Bo naszym zdaniem, w oczy powinny się rzucać przede wszystkim kłosy zebranych w tym roku zbóż, no i to czerwone serce, symbolizujące ukochanie rodzinnej roli - tłumaczy Krystyna Persona, prezeska KGW w Mianocicach.

Panie, które pracowały przy tym wieńcu dożynkowym, ustawiły się przy swoim dziele, dumne ze zwycięstwa w gminnym konkursie i dwóch tysięcy zł nagrody. Są to kolejno (najpierw z lewej strony): Ewa Gacek, Ilona Wasik, Bożena Dudzicz, Renata Wasik i Małgorzata Sych. A po stronie prawej są: Grażyna Marzec, Małgorzata Rajca, Krystyna Persona oraz Zdzisława Musiał.

 

Red.