GMINA KSIĄŻ WIELKI

 

Starosta Jacek Kobyłka i wójt Marek SzopaStarosta jacek Kobyłka i wójt Marek Szopa

     Starosta Miechowski Jacek Kobyłka wspólnie z wójtem Markiem Szopą (na zdjęciach) prowadzą działania przygotowawcze do budowy infrastruktury na terenie strefy przemysłowej, mającej powstać w naszej Gminie przy węźle „Książ” na trasie szybkiego ruchu S7. W pierwszym rzędzie chodzi o takie przeprojektowanie dróg serwisowych wokół węzła, poszerzając je i polepszając nawierzchnię, by mogły służyć również jako drogi dojazdowe do strefy. Przypomnijmy, iż docelowo ma ona liczyć około 400 ha wzdłuż S7 i objąć również wykupione od rolników pola pomiędzy Krzeszówką a Książem Małym, a następnie pomiędzy Książem Małym a Boczkowicami.

Strefa przemysłowa - działki powiatu     Zamieszczona tu pierwsza mapa pokazuje tereny należące do Starostwa w Miechowie (nieco ponad 100 ha), które leżą przy węźle „Książ” i będą włączone do strefy przemysłowej. Koszty wybudowania na całym jej obszarze (400 ha) niezbędnej infrastruktury (drogi, prąd, gaz, woda, kanalizacja) szacuje się na 20 mln zł. Starostwo i Gmina uzyskają wprawdzie dofinansowanie na tę inwestycję, lecz tzw. wkład własny będzie z pewnością niemały. Ale przy obecnym spowolnieniu gospodarki wszystko przesunie się w czasie, więc wówczas kondycja budżetów samorządowym może się już polepszyć.

Strefa przemysłowa i S7 pomiędzy Książem Wielkim a Książem Małym     Mapa druga przedstawia przebieg trasy S7 pomiędzy Książem Wielkim a Książem Małym z zaznaczonym obszarem planowanej strefy przemysłowej. W jej skład mają wejść oprócz gruntów powiatowych dwie działki odkupione od dwóch większych właścicieli (łącznie 100 ha) oraz mniejsze parcele należące obecnie do rolników indywidualnych (łącznie 200 ha).

Red.

 

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.