GMINA KSIĄŻ WIELKI

Pokazy dla uczniów     W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim odbyły się dwudniowe pokazy popularnonaukowe dla uczniów wszystkich placówek oświatowych z terenu naszej Gminy, które przeprowadził zespół Mobilnego Projektu Edukacyjnego „Naukowiej” z Krakowa. Prezentacje, przyjęte przez młodych widzów z wielkim zainteresowaniem, wyjaśniały zjawiska dziejące się wokół nas, a związane z naukami o Ziemi, medycyną, biologią, fizyką, chemią oraz techniką.

Pokazy dla uczniów     Dzięki niestandardowej narracji i opiece animatorów z Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon zajęcia te były wyjątkowym doświadczeniem dla uczniów, którzy przeżyli przygodę „nie z tej Ziemi”. Pierwszego dnia animatorzy zabrali klasy najmłodsze (I-III) na  „Wyprawę na inną planetę”, podczas której sprawdzano czy panują na niej warunki dogodne do życia, a także czy uczestnicy wspólnej misji, nazwanej MCN-5, odeprą atak „Ignorantian Naukowych”.

Pokazy dla uczniów     Drugiego dnia starsi uczniowie (klasy IV-VIII) oraz ich koledzy ze szkół ponadpodstawych poznali „Wyzwania naukowe – Science Challenge”. W trakcie zajęć dowiedzieli się jak za pomocą różnych przedmiotów codziennego użytku można samodzielnie badać zjawiska zachodzące w naturze. Poruszano także tematykę z zakresu bezpieczeństwa i ochrony przyrody.

Pokazy dla uczniów     W ślad za tą udaną współpracą Dyrekcja ZS-P planuje kontynuację wspólnych działań. Tym bardziej, że za dwa lata otworzy podwoje nowo budowana siedziba „Cogiteonu” w Krakowie, gdzie znajdzie się m.in. wystawa stała o człowieku, strefa emocji, laboratoria i ogród zmysłów umieszczony na dachu.

(ZS-P)

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.