Dożynki Powiatowe w SłaboszowieDożynki Powiatowe w SłaboszowieDożynki Powiatowe w Słaboszowie     Podczas Dożynek Powiatowych jakie odbyły się w tym roku w Słaboszowie, w konkursie na najpiękniejszy wieniec pierwsze miejsce zajął ten reprezentujący naszą Gminę, a przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zaryszynie. Starosta Miechowski Jacek Kobyłka wręczył im na scenie (zdjęcie) nagrodę w wysokości 2.000 zł.

Dożynki Powiatowe w SłaboszowieDożynki Powiatowe w Słaboszowie     Także wspaniale prezentowało się stoisko Gminy Książ Wielki, nie tylko dożynkowo przystrojone ale i oferujące przeróżne pyszności (aby było ich niemało zadbał Wójt przekazując na produkty 3.000 zł). Niemniej zdobycie nagrody i w tej konkurencji byłoby krzywdzące dla innych, więc tu pierwsze miejsce przyznano Rzemiędzicom, a drugie Kalinie Wielkiej.

Dożynki Powiatowe w Słaboszowie

Dożynki Powiatowe w SłaboszowieDożynki Powiatowe w Słaboszowie     Nie zawiódł również nasz zespół „Książowiacy” występujący współnie z kapelą Małopolanie. Ich występy przyjmowano gromkimi brawami. Jak widać na zdjęciach (wszystkie zamieszczone tu fotografie wykonał Krzysztof Capiga), w „Książowiakach” śpiewa coraz więcej młodych artystek co oznacza, iż o przyszłość tego zespołu możemy być spokojni.

Red.