GMINA KSIĄŻ WIELKI

Lustracja szkół przez komisję oświaty     Przed zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2019/20 radni z komisji oświaty wizytowali trzy nasze szkoły podstawowe. To zdjęcie wykonano podczas lustracji placówki w Antolce, po której oprowadzała jej dyrektorka Małgorzata Borycka. Obok niej stoi przewodniczący RG Henryk Huma i radny Marcin Walczyński, a dalej wójt Marek Szopa i radni: Małgorzata Rosół, Zdzisław Ptak, Robert Milewski, oraz Marek Płonczyński (przewodniczący komisji oświaty). Szkoła w Antolce po ubiegłorocznej modernizacji prezentuje się znakomicie. Jedynym zmartwieniem są tu teraz gołębie jakie upodobały sobie odnowione dachy i parapety zostawiając na nich to, co zapachem i wyglądem bynajmniej nie umila nauki. Zatem trzeba będzie ustawić atrapy jastrzębi aby wystraszyć te niepożądane ptaszyska.

Lustracja szkół przez komisję oświaty

Lustracja szkół przez komisję oświaty    Szkoła w Książu Małym też już jest wysprzątana i gotowa na przyjęcie uczniów. Podobnie jak w Antolce będą oni mieli do dyspozycji tylko niewielką salę gimnastyczną. Aby zrozumieć jak niewielką warto popatrzeć na dwie fotografie zamieszczone powyżej. Pierwsza pokazuje to pomieszczenie w Książu Małym (jako druga z lewej stoi dyrektorka Danuta Gajos), a następna w Książu Wielkim. Podobnych różnic lokalowych jest zresztą więcej bo po likwidacji Gimnazjum, SP w Książu Wielkim ma tyle nowych sal, że dyrektorka Edyta Sychowska urządziła w jednej ze zwolnionych klas dużą szatnię dla najmłodszych uczniów, a w kolejnej większą niż dotąd świetlicę.

Lustracja szkół przez komisję oświaty     Niemniej stary budynek szkolny w Książu Wielkim, w którym mają się uczyć klasy I-IV, czeka już od lat na gruntowny remont. Trzeba tam wymienić centralne ogrzewanie, podłogi, drzwi wejściowe, ocieplić mury oraz położyć nowy dach. Kolejne poważne nakłady finansowe będą potrzebne na dostosowanie oddziałów przedszkolnych w Antolce i Książu Małym do zaostrzonych wymagań sanitarnych oraz p/poż. jakie mają obowiązywać od roku 2022. Między innymi o tym mówiono w gabinecie wójta Marka Szopy podczas spotkania podsumowującego lustrację szkół przez członków komisji oświaty.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.