Kiermasz Produktów Regionalnych     W czwartek, 15 sierpnia, czekają nas na stadionie SKS „Jastrzębiec” w Książu Wielkim nie tylko Dożynki Gminne (po mszy o godz. 11.30. nastąpi przemarsz korowodu), a następnie Kiermasz Produktów Regionalnych (od godz. 15.) połączony z konkursem na najlepszą potrawę. Bo kiedy już pośpiewamy na ludowo i poucztujemy do syta, nadejdzie kolej na koncert zespołów disco-polo, po którym rozpocznie się impreza czwarta, czyli wielka zabawa najpierw z kapelą góralską, a potem z Dj-em. Aby mieć do tańca dobrą kondycję należy bezwzględnie osobiście sprawdzić walory kulinarne wyrobów prezentowanych na poszczególnych stoiskach przez Koła Gospodyń Wiejskich. A co na nich będzie do jedzenia i picia?

Kiermasz Produktów Regionalnych     Podczas roboczego spotkania KGW w Książu Małym, które jest głównym organizatorem Kiermaszu Produktów Regionalnych, nie zdradzono oczywiście jakie konkretnie pyszności zostaną przygotowane, ale już od samego wymieniania tego co być może trafi na stoły, człowiek nabiera wilczego apetytu. Zatem wymieniano: schab, karczek, drobiowe pałki, szynki i pasztety. Dalej wspomniano o pierogach, roladzie z łososiem, sałatkach i faszerowanych pieczarkach. Do picia proponowano orzechówkę na polepszenie trawienia i orzeźwiający napój z pietruszki. A nazwy ciast podawano tak skomplikowane, że trudno je spamiętać. W każdym razie wójt Marek Szopa w roli testera, zadowolił się klasycznym sernikiem (zdjęcie).

Kiermasz Produktów Regionalnych     Równolegle, tak jak na poprzedniej imprezie „Powitanie lata” znakomicie przygotowanej przez Klub Seniora „Młodzi Duchem”, będzie funkcjonował ogródek piwny dla dorosłych i wesołe miasteczko dla dzieci.

Red.