GMINA KSIĄŻ WIELKI

Czyszczenie przepustów w GiebułtowieCzyszczenie przepustów w Giebułtowie     Po oczyszczeniu i pogłębieniu rowów odprowadzających wodę ze wznoszącej się stromo szosy z Giebułtowa do Kaliny Wielkiej, właśnie zakończono wydobywanie naniesionej ziemi z przepustów. Zdjęcia pokazują najlepiej jak wiele mułu osadza się tu po deszczach stopniowo zawężając przepływ. Usuwanie ubitej gliny zmieszanej z kamieniami przypomina pracę górników przy węglu. Korzyści z tej roboty są jednak dwie: tylko oczyszczone przepusty skutecznie ochronią przed zalaniem i zniszczeniem położoną niedawno asfaltową nawierzchnię szosy, a to co z nich wydobyto znakomicie nadaje się na utwardzenie dróg gruntowych prowadzących do pól.

Droga gruntowa w Giebułtowie - PradzeDroga gruntowa w CisiuWyrównana droga w sołectwie Zaryszyn     Jak już informowaliśmy, właśnie tą ziemią zmieszaną z kamieniami wypełniono dziury w drogach polnych między innymi w przysiółku Giebułtowa – Pradze oraz w Cisiu (do leśniczówki Zacisze). Na trzecim zdjęciu widać równiarkę, która rozprowadza kamienie po błotnistej dotąd drodze gruntowej prowadzącej do położonego na odludziu gospodarstwa w sołectwie Zaryszyn.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się