GMINA KSIĄŻ WIELKI

Droga w MoczydleDroga w Moczydle     Droga powiatowa z Moczydła przez Krzeszówkę do Książa Małego, jeszcze do niedawna często nawet nieprzejezdna, zamienia się stopniowo w trasę niemal ekspresową. Złagodzono podjazdy, poszerzono jezdnię, na kamiennej podbudowie położono grubą i gładką jak stół warstwę asfaltu bez żadnego „szwu” pośrodku. Jak podkreśla wójt Marek Szopa, dzięki dobrej współpracy ze starostą Jackiem Kobyłką oraz dzięki zdecydowanemu poparciu przez Radę Gminy i Radę Powiatu tej ważnej inwestycji współfinansowanej przez Unię Europejską, powstaje droga na miarę XXI wieku, która będzie służyła mieszkańcom długie lata. W krajobrazie wygląda ona jak „pomnik” wielkiej czarnej wstęgi ciągnącej się przez pola na szczyt wzgórza (na zdjęciu po lewej widok z Moczydła w stronę Krzeszówki, na prawym widok na Moczydło).

Droga w MoczydleDroga w Moczydle     Zanim wykonawca robót przystąpi do układania asfaltu w Krzeszówce, a potem na drodze do Książa Małego, trwają prace wykończeniowe w Moczydle. Mimo, że nie ma tam jeszcze poboczy, główna ulica wsi już wygląda niemal jak miejska.

 

 Budowa świetlicy w Mianocicach    Do tego raportu z inwestycji prowadzonych aktualnie w naszej Gminie warto dodać najnowsze zdjęcie obrazujące postęp prac przy budowie świetlicy w Mianocicach. Już nie tylko stoją jej mury ale pokryto również dach. Wewnątrz na ukończeniu są instalacje elektryczne co rychło umożliwi kładzenie tynków. Jednocześnie ociepla się ściany styropianem.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się