GMINA KSIĄŻ WIELKI

Narada przed Dożynkami     Tegoroczne dożynki gminne będą nietypowe. Bo po pierwsze, odbędą się nie w niedzielę, lecz w czwartek 15 sierpnia w Święto Wniebowzięcia NMP. A po drugie, potrwają tylko od południa do godz. 15. gdy rozpocznie się „Kiermasz Produktów Regionalnych”, po którym nastąpi koncert zespołów disco-polo oraz zabawa przy ich muzyce. Zapowiada się zatem dzień pełen wrażeń, w którym główne skrzypce zagrają jednak nie muzycy tylko panie z naszych 13 Kół Gospodyń Wiejskich oraz Klubu Seniora. Wystawią bowiem na swoich stoiskach takie pyszności do jedzenia i picia, że trudno będzie od nich odejść. Szczegóły organizacyjne przed tą wielką imprezą dopinano na specjalnej naradzie (w poniedziałek) z wójtem Markiem Szopą (zdjęcie). Oto co ustalono…

Narada przed Dożynkami     Wieniec dożynkowy wykona tylko KGW w Zaryszynie i będzie on reprezentował naszą Gminę na Dożynkach Powiatowych w Słaboszowie. Za całość imprezy oraz poczęstunek dla ważnych gości (czyli tzw. VIP-ów) odpowiada KGW w Książu Małym. Uroczystość zapoczątkuje msza św. w kościele w Książu Wielkim o godz. 11.30. Po niej korowód przemaszeruje na stadion SKS „Jastrzębiec” gdzie oprócz tradycyjnego obrzędu należy się spodziewać wystąpień przyjezdnych polityków, bo przecież tak zawsze bywa przed wyborami. Porządku ma pilnować wynajęta firma ochroniarska natomiast druhowie ochotnicy pokierują ruchem samochodów wskazując miejsca na parkingach. Dlatego strażacy także uczestniczyli w tym spotkaniu (zdjęcie).

     Jaki problem uznano za najważniejszy? Mianowicie ten, by komisja konkursowa mająca oceniać wygląd poszczególnych stoisk i smak serwowanych tam potraw regionalnych – przystąpiła do pracy natychmiast po otwarciu kiermaszu. Słusznie bowiem zauważono, że publiczność, której z pewnością nie zabraknie, najszybciej skonsumuje to, co okaże się najlepsze i wtedy dla członków jury zostaną tylko resztki… Co tym samym odbierze nadzieję na wysoką ocenę i przyznanie nagrody. Stąd należy wziąć pod uwagę, iż przez pierwszą godzinę (między 15. a 16.)  frykasy na stoiskach mogą być raczej trudno dostępne dla normalnego śmiertelnika.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się