GMINA KSIĄŻ WIELKI

500+     Od 1 lipca czyli dzisiaj, można składać online (internetowo) wnioski o przyznanie rządowego świadczenia 500+ na każde dziecko bez kryterium dochodowego. Od 1 sierpnia będzie to można zrobić także droga tradycyjną: osobiście w Urzędzie Gminy albo wysyłając tam dokumenty pocztą. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu oznacza, że świadczenie z wyrównaniem od lipca zostanie wypłacone najpóźniej do 31 października 2019 r. Jeśli złożymy wniosek we wrześniu, termin wypłaty (także z wyrównaniem od lipca) zostaje przesunięty do 30 listopada.

500+    Na podstawie obecnie złożonych wniosków świadczenie będzie wypłacane aż do 31 maja 2021 roku. Można je otrzymywać przelewem na konto albo w gotówce. Co ważne ta kwota nie jest opodatkowana, czyli nie wlicza się do dochodu rodziny. Zatem nie powiększa go także przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia np. dodatków mieszkaniowych czy stypendiów.

Red.

 

 

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się