GMINA KSIĄŻ WIELKI

Powitanie lataPowitanie lata     Jak to zapowiedziano na licznie rozwieszonych plakatach, punktualnie o godz. 18. w ubiegłą sobotę rozpoczęło się w Książu Wielkim „witanie lata”. Imprezę z tej okazji krótko zapowiedział wójt Marek Szopa i oddał głos jej organizatorom – Klubowi Seniora „Młodzi duchem”. Jego członkowie wyśpiewali i wydeklamowali z plenerowej estrady poetyckie pochwały najcieplejszej i najbardziej oczekiwanej pory roku jaką jest właśnie lato. Wszyscy byli odpowiednio ubrani na kolorowo, wesoło oraz przewiewnie gdyż oprócz słów także temperatura dawała wyraźny sygnał, że lipiec będzie gorący…

Powitanie lataPowitanie lata     Dodajmy, że tzw. wydarzenie integrujące „Powitanie lata” zrealizowano w ramach projektu grantowego mającego na celu aktywizację lokalnej społeczności na obszarze działania Miechowskiego Stowarzyszenia Gmin Jaksa, finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dlatego wstęp na imprezę odbywającą się na stadionie SKS „Jastrzębiec” był wolny. Ponadto dzieci mogły bezpłatnie korzystać z wielu uciech z dmuchanym zamkiem na czele. A dorośli otrzymywali na specjalnym stoisku gratisowe mapy, przewodniki oraz gadżety.

Powitanie lataPowitanie lata     Organizatorzy w wielkim namiocie przygotowali z rozmachem poczęstunek. W oczekiwaniu na pierogi podsmażone tak by chrupały, Marek Szopa ustalał jeszcze szczegóły techniczne imprezy z Tomaszem Zobczyńskim, który udostępnił estradę z nagłośnieniem, pomógł w ściągnięciu artystów, a przede wszystkim czuwał na całością imprezy. W piciu doskonałej, mrożonej kawy jaką częstował Klub Seniora, towarzyszył im radny Dariusz Książek (stoi pierwszy z prawej).

Powitanie lataPowitanie lata     Po występie Seniorów na scenę wkroczył zespół „DISCOBOYS” i zabawiał piszczące z uciechy nastolatki. Do starszych skierowany był recital Krzysztofa Respondka. Jego sceniczne dowcipy, przeplatane znanymi szlagierami rozruszały coraz liczniej przybywającą publiczność. Tym bardziej, iż artysta hojnie rozdawał swoje płyty osobom najgłośniej wtórującym mu na widowni. Najbardziej jednak oczekiwana była dyskoteka, która rozpoczęła się o 22. Wtedy wszyscy ruszyli w tany pląsając nie tylko na deskach ale i po miękkiej murawie jaką specjalnie na tę okazję przygotowano na stadionie.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się