GMINA KSIĄŻ WIELKI

Odpust w AntolceOdpust w Antolce     Święto parafialne w Antolce wypadło w tym roku w sobotę, 29 czerwca. Po uroczystej sumie (w jej trakcie po raz pierwszy wystąpił miejscowy chór) odbyła się procesja wokół kościoła. Mimo, że był to środek dnia roboczego nie zabrakło wiernych, w tym strażaków z drużyny OSP w Łazach, którzy nieśli chorągwie oraz figurę świętego Floriana na czele. W procesji przeważały panie. Liczna była też grupa dzieci, a kilka dziewczynek sypało kwiatki przed kapłanem niosącym najświętszy sakrament, nad którym baldachim również trzymali druhowie w galowych mundurach.

Odpust w Antolce

Odpust w AntolceOdpust w Antolce    

 Odpust w Antolce  Wokół kościoła rozstawiono stragany z tradycyjnymi artykułami, które można kupić tylko podczas odpustów. Były więc tam unikalne zabawki i równie unikalne słodycze. W sobotę sprzedawcy nie narzekali na nadmiar klientów ale za to w niedzielę już ich nie brakowało.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się