Święto Konstytucji i strażakówŚwięto Konstytucji i strażaków     Tradycyjnie w Książu Małym mieszkańcy naszej Gminy obchodzili uroczyście Dzień 3 Maja łączący rocznicę uchwalenia Konstytucji ze Świętem Strażaków. Druhowie ze wszystkich jednostek zebrali się najpierw pod miejscową remizą by razem przemaszerować na mszę do parafialnego kościoła. A po niej orkiestra pod batutą Mirosława Czekaja przyprowadziła długi pochód pocztów sztandarowych oraz gości do pobliskiej figury patrona strażaków św. Floriana by złożyć tam wiązanki kwiatów.

Święto Konstytucji i strażaków     Te wiązanki kwiatów symbolizujące wdzięczność za ochronę od ognia i wszelkich nieszczęść złożyli między innymi: przewodniczący Rady Gminy Henryk Huma w imieniu mieszkańców, członek Zarządu Powiatu Rafał Pawlik w imieniu Starostwa oraz w imieniu strażaków – prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP Adam Domagała.

Święto Konstytucji i strażaków     W krótkim wystąpieniu okolicznościowym wójt Marek Szopa (sprawujący funkcję prezesa Zarządu Gminnego OSP) podziękował strażakom za ich ofiarny trud. Nie tylko podczas akcji gaśniczych ale zwłaszcza przy likwidacji coraz częstszych tzw. zdarzeń miejscowych czyli głównie wypadków. Jak podkreślił Wójt, to dzięki naszym druhom żyjemy zarówno bezpieczniej, jak i lepiej gdyż wspólnie podejmują oni szereg akcji na rzecz swojego środowiska robiąc to zazwyczaj wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich.

Święto Konstytucji i strażakówŚwięto Konstytucji i strażaków    

     Mimo przenikliwego chłodu nie obyło się bez występu chóru „Książowiacy”, który uświetnił uroczystość. Aby rozgrzać jej uczestników na wysokości zadania stanęli jak zwykle strażacy z Książa Małego pod przywództwem Sławomira Byczka. Na rozpalonym wcześniej grillu przygotowano co trzeba by wzmocnić druhów z innych jednostek. Pozostałych gości zaprosiły do świetlicy panie z KGW serwując smakowite, ciepłe i zimne potrawy.

Red.