GMINA KSIĄŻ WIELKI

Sesja RG, 9.04.2019 r.     Podczas wtorkowej sesji Rady Gminy Książ Wielki podjęto jedenaście uchwał. Wszystkie zapadły w pełnej zgodzie bo jednogłośnie, co przewodniczący RG Henryk Huma wyraźnie za każdym razem podkreślał gdyż świadczy to najlepiej o woli współdziałania wszystkich radnych dla dobra Mieszkańców. Na zdjęciu widzimy radnych na pierwszym planie. Na drugim planie, od prawej strony siedzi Wójt i kierownictwo Urzędu Gminy, a dalej nasi sołtysi, wśród których jest ośmioro nowych. Warto zauważyć, że na funkcji gospodarza wsi jeszcze dominują u nas mężczyźni, ale już ledwie, ledwie bo mamy ich 12 na 10 kobiet. Natomiast w piętnastoosobowej Radzie Gminy kobiety są cztery.

     Z rozpatrywanych uchwał najżywiej dyskutowano nad wnioskiem krakowskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (administratora stawów w Książu Wielkim), by biegnącą pomiędzy nimi drogę do Częstoszowic uznać za groblę, czyli odebrać jej rangę drogi publicznej jaką od zarania pełniła i pełni. Wywołało to głosy oburzenia ze strony radnych i sołtysów, więc zgodnie poparto propozycję wójta Marka Szopy by dalej zabiegać nie tylko o przejęcie tej drogi przez Gminę, lecz także o zmianę charakteru zagospodarowania stawów z hodowlanego na rekreacyjny.

     Gościem na sesji był przewodniczący Stowarzyszenia „Jaksa” Włodzimierz Mielus, który poinformował o dotacjach finansowych na działania w zakresie rozwijania aktywności mieszkańców oraz zachowania dziedzictwa kulturowego. Jak się okazuje, fundusze przyznano na pięć projektów z terenu naszej Gminy. Pieniądze dostanie zespół śpiewaczy za zakup instrumentów, OSP w Trzonowie na wyposażenie remizy, KGW w Książu Małym na organizację kiermaszu regionalnego, seniorzy na festyn rozpoczynający lato, a także z puli „Jaksy” zostaną zakupione urządzenia do siłowni plenerowej jaka powstanie w Książu Wielkim.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się