GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wybory sołtysa w Tochołowie     Marek Gajos, dotychczasowy sołtys Tochołowa i radny Gminy, został jednomyślnie wybrany sołtysem na kolejną kadencję podczas sobotniego zebrania mieszkańców tej wsi. Zgłoszono go jako jedynego kandydata i oddano na niego komplet 27 głosów. Podobne poparcie otrzymali kandydaci do Rady Sołeckiej. Widzimy ich na zdjęciu obok, od lewej: Janusz Krochmal, Franciszek Oczkowicz i Jarosław Musiał. Jako następny (czwarty) stoi sołtys Marek Gajos i wójt Marek Szopa. Dodajmy, iż zebranie w Tochołowie, jako 22. z kolei, zakończyło cykl wyborów sołtysów w Gminie Książ Wielki.

Wybory sołtysa w Tochołowie    

          Podczas dyskusji Wójta z mieszkańcami rozmawiano głównie o planowanym przebiegu i harmonogramie budowy trasy szybkiego ruchu S7, która przetnie sołectwo Tochołów. Dlatego dopytywano się o drogi dojazdowe do pól oraz liczbę wiaduktów pod trasą ekspresową, umożliwiających ten dojazd. Drugim ważnym tematem była sprawa funduszu sołeckiego. Jak wyjaśnił Marek Szopa, jego brak wychodzi na korzyść każdej wsi gdyż otrzymują one z budżetu Gminy dużo więcej, niż miałyby w ramach tego właśnie funduszu.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się