GMINA KSIĄŻ WIELKI

Sprzątanie po zimie     Trwa sprzątanie poboczy dróg gminnych, które wykonują pracownicy naszej gospodarki komunalnej. Resztki piasku jakim posypywano zimą pokrytą lodem nawierzchnię oraz nagromadzone w rowach śmieci już usunięto w kilku sołectwach, między innymi w Krzeszówce, Rzędowicach i Tochołowie. Zanim ekipa przejdzie do innych wsi zabrała się za porządki w Książu Wielkim. Na zdjęciu obok widzimy lśniącą od czystości ulicę Długosza z nowym parkingiem.

Sprzątanie po zimie     Jak informuje kierujący tymi pracami inspektor Sławomir Sendek z UG, tylko na ulicy Podzamcze zebrano blisko tonę ziemi zalegającej po zimie wzdłuż krawężników. Kolejne zdjęcie pokazuje oczyszczanie ulicy Stawowej w Książu Wielkim. Tu także zbierane są resztki piasku i liści gnijących przy chodniku. To porządkowanie ma na celu nie tylko poprawę estetyki ale także zapobieganie zatykaniu kanalizacji odprowadzającej z ulic wodę deszczową.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się