GMINA KSIĄŻ WIELKI

Spotkanie w Starostwie     W miechowskim Starostwie odbyło się w poniedziałek (11 marca) spotkanie Zarządu Województwa Małopolskiego z samorządowcami naszego powiatu. Był wśród nich wójt Marek Szopa, który w trakcie dyskusji dopytywał się o zapowiedziane dotacje na modernizację przedszkoli (skierowane na prace w Antolce) oraz o możliwości zmian w zakresie realizacji zadań już dofinansowanych z funduszy unijnych. Jak wyjaśnił, po otwarciu ofert przetargowych koszt planowanej termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Książu Małym okazał się dwukrotnie wyższy od wartości przyjętej w dokumentacji. I aby z tej inwestycji nie rezygnować, należy teraz ograniczyć jej zakres zachowując jednak zakładane efekty ekologiczne. Czy będzie na to zgoda? (Na zdjęciu widać przemawiającego starostę Jacka Kobyłkę, obok niego w prezydium siedzą wicemarszałkowie: Łukasz Smółka i Tomasz Urynowicz. Natomiast jako pierwszy z prawej siedzi na sali Marek Szopa).

Spotkanie w Starostwie     Na żadne z obu zapytań Wójta natychmiastowej odpowiedzi nie udzielono. Poinformujemy o nich kiedy dotrą z Krakowa do Książa Wielkiego. O co jeszcze apelowali samorządowcy? Najczęściej mówili o potrzebie przyznania dotacji do budowy dróg dojazdowych do pól, tym bardziej, że wicemarszałek Łukasz Smółka w swoim wstępnym wystąpieniu dziękował rolnikom Ziemi Miechowskiej „za ciężką pracę na roli”. Krytykowano także powszechnie rządowy program „Czyste powietrze” za to, że jego prowadzenie odebrano gminom zmuszając mieszkańców do załatwiania wszystkich spraw w Krakowie. Spotkanie Zarządu Województwa Małopolskiego z samorządowcami miało charakter roboczy, więc żadnych decyzji na nim nie podjęto. Padły tylko obietnice, że rozdysponowanie funduszy unijnych będzie teraz szybsze, a jednym z pierwszych, finansowanych przez nie programów na terenie gmin ma być zapewnienie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się