GMINA KSIĄŻ WIELKI

Droga do pól w Rzędowicach     Są jeszcze w naszej Gminie takie drogi dojazdowe do pól, którymi często dojechać się nie da. Prowadzą bowiem w głębokich, gliniastych wąwozach i po deszczach lub roztopach, kiedy ta glina rozmoknie, nie pomoże tu nawet napęd na cztery koła. Na fotografii widać jedną z takich fatalnych dróg znajdującą się w Rzędowicach. Nie dość, że prowadzi do pól to także do samotnego, oddalonego od wsi i zamieszkałego gospodarstwa. Pierwszą część tej „drogi przez mękę” wysypano kamieniem, natomiast jej druga część biegnąca jeszcze głębszym wąwozem jest praktycznie nieużywana bo nieprzejezdna. I rolnicy korzystają z objazdu wiodącego skrajem uprawnych pól.

Droga do pól w Rzędowicach    

     Gmina na prywatnej własności nie może wykonać żadnych prac drogowych. Byłoby to możliwe dopiero wtedy, jeśli korzystający z tego objazdu rolnicy oraz mieszkańcy gospodarstwa doszliby między sobą do porozumienia. I zgodzili się na udostępnienie skrawków swoich działek pod wytyczenie nowej trasy biegnącej  obok nieprzejezdnego wąwozu (na zdjęciu obok: u góry po prawej stronie widocznego auta). Akurat jest ku temu dobra okoliczność gdyż w najbliższą niedzielę (10 marca o godz. 16.) w Rzędowicach odbędzie się zebranie wiejskie połączone z wyborem sołtysa. Ma w nim uczestniczyć i wójt Marek Szopa i wiceprzewodnicząca Rady Gminy Jagoda Spicha, czyli osoby w dużym stopniu decydujące o tym, na co kieruje się pieniądze z budżetu Gminy.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się