GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zebranie KGW i OSP     Wójt Marek Szopa zakupił tyle pączków, że ich liczba znacznie przewyższała liczbę przedstawicielek 13 Kół Gospodyń Wiejskich i przedstawicieli 10 Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy przybyli do remizy w Książu Wielkim na spotkanie informacyjne poświęcone nowym zasadom rozliczeń finansowych oraz dożynkom 2019. Wprawdzie tłusty czwartek dzieli od wyznaczonej na 15 sierpnia daty naszego tegorocznego Święta Plonów prawie pół roku, to jednak jeśli chcemy mieć znowu imprezę jaką się na długo zapamięta, trzeba o niej myśleć już teraz. Na zdjęciu obok, Wójtowi towarzyszy Jadwiga Radecka prowadząca miejscowe biuro podatkowe i będąc fachowcem od spraw rozliczeń z Urzędem Skarbowym radziła jak i co należy zrobić po wprowadzonych odgórnie zmianach systemu.

Zebranie KGW i OSP     Jak ustalono, poszczególne koła i stowarzyszenia będą indywidualnie negocjować warunki prowadzenia ksiąg finansowych. Bo przykładowo strażacy mają obroty najczęściej niemal zerowe więc ich rachunki są na tyle skromne, iż nie wymagają wiele pracy przy sporządzaniu bilansu i obowiązkowym przesłaniu go do US w wersji elektronicznej. Te rozliczeniowe rozterki skutecznie osłodziły rozłożone na stołach pączki z różanym nadzieniem.

Zebranie KGW i OSP     W tym roku nasza Gmina otrzymała dotację nie na organizację dożynek, a na zorganizowanie Kiermaszu Produktów Regionalnych. Co oznacza, iż tradycyjne Święto Plonów odbędzie się według ustalonego scenariusza od południa 15 sierpnia do godz. 16. A potem przekształci się w Kiermasz, czyli konsumpcję lokalnych smakowitości jak to bywało w ostatnich latach. Każde KGW ma otrzymać trzy tys. zł na wyprodukowanie pysznego jadła i picia, więc dobrze będzie przyjść na stadion z raczej pustym żołądkiem... Marek Szopa zaproponował by wykonać tylko dwa dożynkowe wieńce i z nich wybrać jeden. Jeśli do tego zadania nie zgłosi się żadne sołectwo, wtedy przeprowadzi się losowanie.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się