GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zebranie wiejskie w Trzonowie     W miniony weekend odbyły się trzy zebrania wiejskie połączone z wyborem sołtysów: w Antolce, Mianocicach i Trzonowie. To ostatnie zebranie (na zdjęciu) pobiło rekordy frekwencji. Do wyremontowanej świetlicy w Trzonowie przyszło bowiem aż 72 mieszkańców ze 181 uprawnionych tam do głosowania. Od razu zgłoszono Renatę Szymczyk jako kandydatkę na sołtysa. Dotychczasowa sołtyska Zofia Madejska z kandydowania zrezygnowała, więc wójt Marek Szopa oraz mieszkańcy podziękowali jej za wieloletnie pełnienie funkcji gospodarza wsi. W tajnych wyborach Renata Szymczyk otrzymała 71 głosów i została nową sołtyską Trzonowa. Do rady sołeckiej weszli: Jan Gąsiorek, Barbara Nowak i Andrzej Szmer.

     W Mianocicach frekwencja także dopisała gdyż na zebranie wiejskie przybyło 57 osób ze 182 uprawnionych do głosowania. Wszyscy zgodnie opowiedzieli się za dotychczasowym sołtysem Ireneuszem Szubą, który będzie tu gospodarzył kolejną kadencję mając do pomocy w radzie sołeckiej: Macieja Gacka, Leszka Górala i Bogdana Kwaśniewskiego. W spotkaniu mieszkańców uczestniczył zastępca wójta Grzegorz Janus, a głównym tematem dyskusji była oczywiście nowa świetlica jaka ma stanąć w tej wsi kosztem 1,5 mln zł.

     W Antolce zainteresowanie mieszkańców wyborem nowego sołtysa po rezygnacji Janusza Humy było znowu bardzo mizerne. Na 227 osób mogących tu oddać głos, na zebranie przyszło zaledwie 22, stąd musiało się ono odbyć w drugim terminie. Wójt Marek Szopa jako mieszkaniec Antolki zgłosił kandydaturę radnego gminnego Dariusza Książka, który zastrzegł się, iż może pełnić funkcję sołtysa ale bez zbierania podatków. Nie ma co ukrywać, iż była to z jego strony próba zażegnania niezręcznej sytuacji z poprzedniego zebrania gdy nikt z wysuwanych kandydatów nie wyrażał na to zgody. Wówczas sprawę wzięły w swoje ręce panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich i zgłosiły członkinię KGW Edytę Adamczyk. W wyborach otrzymała ona 21 głosów zostając nowym sołtysem Antolki. Do rady sołeckiej weszli: Sebastian Adamczyk, Jolanta Horyń, Anna Jasica-Kustosz i Beata Oczkowicz.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się