GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wybory sołtysa w Głogowianach-Starej Wsi   Na niedzielne zebranie w Głogowianach-Starej Wsi przybyło 29 mieszkańców. Ponad dwa razy więcej niż potrzeba było do rozpoczęcia wyborów sołtysa w pierwszym terminie. Zgłoszoną zgodnym chórem przez kilka osób kandydatką na gospodarza wsi była dotychczasowa sołtyska Karolina Leśniak (na fotografii siedzi w pierwszym rzędzie druga z lewej). Zagłosowali na nią wszyscy obecni. Cała sprawnie przeprowadzona procedura trwała ledwie dwadzieścia minut. Następnie wybrano radę sołecką. Weszli do niej: Sławomir Knapik i Marek Zdeb.

Wybory sołtysa w Głogowianach-Starej Wsi     Podczas gdy komisja skrutacyjna przeliczała głosy (zdjęcie) wójt Marek Szopa odpowiadał na pytania mieszkańców. Dotyczyły one głównie stanu dróg prowadzących do pól oraz do porozrzucanych wśród nich gospodarstw. – Każdego roku utwardzamy przynajmniej jedną z takich dróg w naszej Gminie. Obecnie, zgodnie z decyzją Rady, położymy asfalt w Konaszówce. Wpłyńcie na swojego radnego Grzegorza Ptaka, który jest przewodniczącym komisji budżetowej, by w tej kadencji ujęto także wasze sołectwo – zaapelował Marek Szopa.

Zebranie strażackie w Głogowianach-Starej Wsi     Po zebraniu wiejskim swoje zebranie sprawozdawcze odbyli druhowie z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. 15 członków drużyny udzieliło jednogłośnie absolutorium obecnemu zarządowi, którego prezesem jest Sławomir Daszyński. Największe osiągnięcie strażaków stanowi przeprowadzony z pomocą Gminy remont remizy. Ocieplono jej ściany, wymieniono okna, drzwi i bramę garażu, a także położono nowy dach. Kosztujące 150 tys. zł roboty zostaną zakończone wiosną gdy przystąpi się do malowania elewacji. W spotkaniu uczestniczyli oprócz Marka Szopy (prezesa Gminnego Związku OSP) również kpt. Michał Burzyński (PSP Miechów) i Kazimierz Kamiński (naczelnik gminny OSP).

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się