GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wybory sołtysa w Antolce     W protokole z zebrania wiejskiego w Antolce, jakie odbyło się w sobotę 26 stycznia, zapisano: „W związku z brakiem kandydata na sołtysa wyznacza się termin kolejnego zebrania na 9 lutego”. Tylko tyle byli w stanie ustalić mieszkańcy, którzy w skromnej liczbie 16 – na uprawnionych do głosowania 220 - przybyli do świetlicy na wybory gospodarza swojej miejscowości. Stało się to koniecznością po rezygnacji dotychczasowego sołtysa Janusza Humy, pełniącego tę funkcję przez 16 lat. By podkreślić niezłomność swojego postanowienia nie zasiadł on nawet w prezydium obok wójta Marka Szopy i radnego Dariusza Książka, lecz wybrał miejsce w kącie sali skąd kilkakrotnie zapewniał, iż decyzji o rezygnacji nie zmieni.

Janusz Huma     Obecni na zebraniu mieszkańcy zgodnie prosili Janusza Humę by z sołtysowania nie rezygnował. Co więcej obiecywali nawet, że „nie będą go nadużywać”. Wszystko na nic. On tylko rozkładał ręce i mówił, iż „nie ma ludzi niezastąpionych”, a ponadto „trzeba teraz dać szansę ludziom młodym”. Ta wymiana zdań trwała ponad godzinę. Część osób nie widząc jej pozytywnego rezultatu opuściła świetlicę. Szczęśliwie panie z Koła Gospodyń Wiejskich uradziły na zapleczu, że dobrze będzie połączyć kolejne podejście do wyborów sołtysa Antolki z karnawałową zabawą. To zapewni nie tylko większą frekwencję, ale przy suto zastawionych stołach, po jedzeniu i piciu, nastąpi niewątpliwie u tego lub tamtego przypływ ochoty do kandydowania.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się