GMINA KSIĄŻ WIELKI

Spotkanie ws. dróg powiatowych     Harmonogram najpilniejszych remontów na najważniejszych odcinkach dróg powiatowych przebiegających przez naszą Gminę ustalono podczas poniedziałkowej wizyty starosty Jacka Kobyłki. Towarzyszący mu dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Miechowie Roman Suchoń zgodził się z wszystkimi propozycjami wójta Marka Szopy. Jak uzgodniono, w tym roku zgłosi się do rządowego programu przebudowy dróg lokalnych trasę łączącą Książ Wielki przez Mianocice i Rzędowice z Kozłowem gdyż już wykonano pełną dokumentację tego zadania. Na zdjęciu widzimy kolejno: starostę Jacka Kobyłkę, wójta Marka Szopę, zastępcę wójta Grzegorza Janusa oraz dyrektora ZPD Romana Suchonia.

     W następnej kolejności podejmie się prace przy naprawie drogi Boczkowice – Książ Mały (rok 2021) i Książ Wielki - Konaszówka – Głogowiany-Stara Wieś – granica Gminy (rok 2022). Do wykonania w kolejnych terminach pozostaje poprawa szosy łączącej Tochołów z Giebułtowem oraz Łazy z Podleśną Wolą. Wójt Marek Szopa podkreślił, iż sieć dróg powiatowych stanowi prawdziwy „nerw komunikacyjny” Gminy Książ Wielki. Dlatego nasz samorząd zawsze znajdzie w swoim budżecie pieniądze na wspólne ze starostwem inwestycje w tym zakresie.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się