GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wybory sołtysa w Książu Małym-Kolonii     W miniony weekend, oprócz już opisanych zebrań wiejskich w Cisiu, Głogowianach-Wrzosach i Zaryszynie, wybory sołtysów odbyły się jeszcze w Giebułtowie oraz Książu Małym-Kolonii. Mieszkańcy Giebułtowa nie przybyli licznie na głosowanie gdyż do wymaganego tam minimum - 18 osób - zabrakło trzech. Stąd wybory przeprowadzono w drugim terminie pół godziny później. Jedynym kandydatem był dotychczasowy sołtys Mariusz Kwiecień, którego poparli wszyscy obecni. Do rady sołeckiej weszli: Łukasz Błaś, Krzysztof Kawiorski i Paweł Zyguła. Zupełnie inaczej było w Książu Małym-Koloni gdzie frekwencja nadzwyczaj dopisała (na zdjęciu) i mieszkańcy zmienili sołtysa Kazimierza Lędźwę na sołtyskę Agnieszkę Szwaczkę.

   Agnieszka Szwaczka otrzymała aż 28 głosów, a Kazimierz Lędźwa 11. Do rady sołeckiej wybrano Janusza Gajosa i Mariusza Wąsa. W czasie dyskusji mieszkańcy zadeklarowali samodzielne wykonanie prac przy dalszym remoncie świetlicy, o ile Gmina dostarczy im potrzebne materiały. Z kolei w Giebułtowie poruszano głównie problemy związane z budową lub utwardzeniem dróg (zwłaszcza tej prowadzącej do Boczkowic) oraz kwestie odwodnienia wsi i ogrzewania świetlicy.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się