GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wybory sołtysa w Zaryszynie     Najpierw w Cisiu, następnie w Głogowianach-Wrzosach, a w niedzielne popołudnie w Zaryszynie (na zdjęciu obok) odbyły się z udziałem wójta Marka Szopy zebrania wiejskie, na których mieszkańcy wybierali swoich sołtysów na nową, pięcioletnią kadencję. W Zaryszynie został nim ponownie Adam Stefański, sprawujący tę funkcję już od kilkudziesięciu lat. Oddali na niego głos wszyscy obecni - 27 osób. Natomiast do rady sołeckie weszli: Mirosław Bażanek, Jerzy Byczek, Lesław Domagała i Leopold Gębka.

Wybory sołtysa w Głogowianach-Wrzosach    

     Na wybory w Głogowianach-Wrzosach przybyło tak wielu mieszkańców, że nie zmieścili się w mniejszej, ogrzewanej części świetlicy więc trzeba było przenieść się do części większej i zimniejszej. Mimo to atmosfera na sali była gorąca. Na wstępie uczczono minutą ciszy pamięć zmarłego niedawno, wieloletniego sołtysa Jana Solarza. Na jego następcę zgłoszono dwie kandydatury: Urszulę Górnik i Katarzynę Szwej. Wygrała „o włos” ta pierwsza otrzymując 28 głosów przy 27 głosach oddanych na kontrkandydatkę. Na członków rady sołeckiej powołano: Łukasza Bożka, Grażynę Jurkowską, Czesława Mardausa i Annę Niemiec-Gajos.

     Tylko w Cisiu, pewnie z racji piątkowej ślizgawicy na drogach, frekwencja była mniejsza. Zabrakło jednego mieszkańca do wymaganej liczby 14 (1/10 ogółu osób uprawnionych tam do glosowania), by zebranie mogło się odbyć w pierwszym terminie. Po odczekaniu wymaganych 30 minut przeprowadzono wybory. Jedynym zgłoszonym kandydatem, po rezygnacji dotychczasowej sołtyski Urszuli Błaś, był Bogumił Kurylczyk. Otrzymał komplet 13 głosów. Członkami rady sołeckiej zostali: Bogdan Pluta, Andrzej Świerczek i Michał Waligóra.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się