GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wybory sołtysów     W styczniu i lutym mają się odbyć wybory sołtysów na nową, teraz już pięcioletnią kadencję. W tym celu zostaną zwołane zebrania wiejskie we wszystkich 22 sołectwach naszej Gminy. Na pierwszy ogień pójdzie Cisie oraz Głogowiany-Wrzosy. Pierwsza wieś dlatego, że dotychczasowa sołtyska zrzekła się swojej funkcji, natomiast druga z powodu niedawnej śmierci wieloletniego sołtysa i byłego radnego – Jana Solarza. Zebranie wiejskie w Cisiu wyznaczono na najbliższy piątek, 11 stycznia o godz. 18. w miejscowej świetlicy. Podobnie w świetlicy odbędzie się zebranie wiejskie w Głogowianach-Wrzosach wyznaczone na sobotę, 12 stycznia, o godz. 17.

    Przypomnijmy, iż aby zebranie wiejskie było ważne mieszkańcy muszą być o nim powiadomieni najpóźniej na 5 dni przed ustalonym terminem. Ponadto w zebraniu musi uczestniczyć przynajmniej 1/10 mieszkańców uprawnionych do głosowania. Jeśli jest ich mniej, termin rozpoczęcia przesuwa się o 30 minut i wtedy wystarczy obecność 1/20 liczby mieszkańców.

     Zgodnie ze statutami naszych sołectw (par.22. pkt 6.) „wyboru sołtysa i członków rady sołeckiej dokonuje zebranie wiejskie w głosowaniu tajnym spośród nieograniczonej liczby kandydatów zgłoszonych bezpośrednio przez uprawnionych uczestników zebrania”.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się