GMINA KSIĄŻ WIELKI

     Zgodnie z obowiązującą do czerwca 2020 roku umową, jaką na wywóz odpadów komunalnych zawarła nasza Gmina z Małopolskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami, do połowy przyszłego roku mieszkańcy powinni płacić tyle samo co płacili. Jednak w związku z podwyżkami tzw. opłat środowiskowych kierownictwo MPGO chce renegocjować umowę, a jeśli nic z tych negocjacji nie wyjdzie to może ją nawet zerwać uiszczając należną karę. Chodzi oczywiście o płacenie większej kwoty przez Gminę (czyli tym samym wprowadzenie wyższych stawek dla mieszkańców) tak, by po wzroście opłat środowiskowych wywóz naszych śmieci nie przynosił dla MPGO strat, lecz dochody.

     Jak informuje wójt Marek Szopa, mamy zapewnienie, że do czerwca 2019 roku koszty usług MPGO nie wzrosną, czyli na tym samym poziomie pozostaną stawki uiszczane przez naszych mieszkańców. Dlatego można już wnosić na konto Gminy należne opłaty za pierwszych sześć miesięcy. Co będzie dalej tego nie wie nikt. W roku wyborczym, jak widać choćby po ostatniej ustawie rekompensującej podwyżki cen energii elektrycznej, mogą się jeszcze wydarzyć przeróżne rzeczy. Czyli np. wprowadzenie podobnych rekompensat w odniesieniu do kosztów wywozu odpadów.

     Wszystkie dokumenty związane z odpadami znajdziemy w zakładce „Odpady-Porządek-My”. Niemniej podajemy trzy bezpośrednie linki do pobrania
- obowiązujących stawek opłat 
oraz harmonogramu odbioru odpadów na rok 2019:
- I półrocze,
- II półrocze.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się