GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wizyty u seniorów "90+"Wizyty u seniorów "90+"     Na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w Książu Wielkim postanowili zanieść radość innym, jeszcze starszym od siebie seniorom. Wszystkim, którzy skończyli 90 lat, a jest ich w naszej Gminie 65. Tę akcję nazwali „Z życzeniami dla seniorów 90+” i odwiedzili w domu każdego bez wyjątku mieszkańca z listy najbardziej sędziwych.

Wizyty u seniorów "90+"     By nie przychodzić z pustymi rękami, najpierw wykonali samodzielnie i różnymi technikami ozdoby choinkowe. Dołączono do nich smakowite pierniczki upieczone przez koleżankę Wandę oraz zakupione słodycze i owoce. Z tak przygotowanymi paczkami oraz w towarzystwie sołtysów danych miejscowości pukano przez kilka dni w drzwi kolejnych seniorów „90+” niosąc uśmiech, dobre słowo i świąteczne życzenia.

Wizyty u seniorów "90+"     W oczach najstarszych mieszkańców naszej Gminy zawsze dostrzegano zdumienie z niespodziewanej wizyty, a zaraz potem radość i wzruszenie tym, że do sędziwej, często schorowanej osoby, przychodzą ludzie, którzy chcą ją wysłuchać. Zobaczyć, porozmawiać, pocieszyć. Zapewnić, że nie jest sama, że pamięta o niej nie tylko rodzina.

Wizyty u seniorów "90+"     Jak mówiła św. Matka Teresa z Kalkuty: „Zawsze ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce jest Boże Narodzenie”. Klub Seniora „Młodzi Duchem” życzy radosnych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

H.S.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się