GMINA KSIĄŻ WIELKI

Rada Powiatu w Miechowie     Podczas trzeciej sesji Rady Powiatu w Miechowie nowej kadencji, jaka odbyła się 17 grudnia, ustalono składy osobowe komisji stałych. Oto w jakich będą zasiadać wybrani do RP mieszkańcy naszej Gminy. Starosta Jacek Kobyłka – komisja promocji, oświaty, kultury i sportu oraz komisja rolnictwa, rozwoju gospodarczego i rynku pracy; wiceprzewodniczący RP Jan Biesaga – komisja zdrowia i pomocy społecznej oraz komisja rolnictwa, rozwoju gospodarczego i rynku pracy; członek zarządu powiatu Rafał Pawlik – komisja budżetu i mienia powiatu oraz komisja zdrowia i pomocy społecznej. Na zdjęciu jako pierwszy z lewej siedzi Rafał Pawlik, przemawia starosta Jacek Kobyłka, obok niego widzimy siedzącego w prezydium Jana Biesagę.

     Oprócz szeregu uchwał powołujących składy osobowe komisji stałych, które zapadały na ogół jednomyślnie przy 17 głosach za, kontrowersje wzbudziła uchwała o wystąpieniu Powiatu z Miechowskiego Stowarzyszenia Gmin „Jaksa”. Argumenty, że Powiat nigdy z oferowanych przez „Jaksę” programów nie skorzystał, a płaci tam rocznie 6 tys. złotych, nie przekonały wszystkich. Stąd uchwałę przyjęto większością głosów, odrzucając wcześniej wniosek o przełożenie dyskusji nad tą sprawą do kolejnej sesji. W trakcie obrad starosta Jacek Kobyłka, którego jednomyślnie wybrano na przedstawiciela naszego Powiatu w Związku Powiatów Polskich – złożył wszystkim życzenia „pokoju, miłości i radości na Święta i cały Nowy Rok”.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się