GMINA KSIĄŻ WIELKI

Toaleta na nowym parkingu     Takiej toalety, jaką zamontowano na nowym parkingu przy ul. Śniadeckiego w Książu Wielkim, jeszcze w naszej Gminie nie było. Jest obszerna, ogrzewana wewnątrz, a po wrzuceniu złotówki (bo tyle kosztuje wejście) mamy całe 15 minut na skorzystanie z urządzonego w europejskim stylu przybytku. Kwadrans z pewnością wystarczy jeszcze na umycie rąk w tzw. AZU (Automatycznym Zespole Umywalkowym). Bo wystarczy włożyć ręce do oznaczonej w ścianie szczeliny, by samoczynnie została na nie wstrzyknięta porcja mydła w płynie, następnie poleje się ciepła woda, a po dłuższej chwili zamiast wody poczujemy strumień powietrza z suszarki. Trzeba dodać, iż muszla klozetowa także spłukuje się automatycznie ale na wszelki wypadek jest przycisk ręcznego spłukiwania.

Toaleta na nowym parkinguToaleta na nowym parkingu     Duża instrukcja umieszczona z zewnątrz na drzwiach wszystko wyjaśnia w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. I po pierwsze – w toalecie obowiązuje zakaz palenia, a po drugie - dzieci wchodzą tylko pod opieką dorosłych. Monety (w sumie ma być złotówka – automat nie wydaje reszty) wrzucamy gdy pali się światło zielone (czerwone – toaleta zajęta, żółte – awaria) i naciskamy przycisk „Otwarcie drzwi”. Po wejściu drzwi zamykają się automatycznie. Wychodząc otwieramy je naciskając przycisk „Exit”. W razie niebezpieczeństwa, gdy jesteśmy wewnątrz, naciskamy przycisk „Alarm”, włączający sygnał dźwiękowy oraz otwierający drzwi. I jeszcze jedna ważna uwaga: ta toaleta będzie czynna tylko w dzień. Przez całą dobę jest do dyspozycji toaleta typu „toy-toy” ustawiona teraz na Małym Rynku.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się