GMINA KSIĄŻ WIELKI

Ostatnia komisja budżetowa     W ostatni dzień funkcjonowania Rady Gminy Książ Wielki minionej kadencji (piątek, 16 listopada) zebrała się komisja budżetowa by omówić przedłożony przez Wójta projekt budżetu Gminy na rok 2019. Bo według wstępnych założeń pomiędzy spodziewanymi dochodami w wysokości 27,3 mln zł, a zakładanymi wydatkami – 28,7 mln zł, występował deficyt sięgający 1,4 mln zł. Po wniesieniu przedyskutowanych z radnymi korekt, w aktualnej wersji projektu wpływy do budżetu mają wynieść nadal 27,3 mln zł natomiast zmniejszono wydatki do 27,97 mln zł (w tym przeznaczając 9,37 mln zł na inwestycje). Deficyt wynoszący dokładnie 666.187 zł postanowiono pokryć z emisji obligacji (89 tys. zł), z wolnych środków (77 tys. zł) oraz pożyczki na tzw. prefinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego (500 tys. zł). Na zdjęciu członkowie komisji budżetowej zakończonej kadencji: Marek Gajos, Grzegorz Ptak, Henryk Huma (przewodniczący RG), Paweł Oczkowicz i Jarosław Sudański (przewodniczący komisji).

     Jak podkreślił wójt Marek Szopa, projekt budżetu tworzy się na podstawie aktualnie posiadanych przez Gminę środków. Czyli bez tych pieniędzy, które miały wpłynąć z funduszy zewnętrznych, ale jeszcze na nasze konto nie wpłynęły. Stąd aby zrównać wydatki z dochodami należało zaciągnąć kredyt w BGK oraz odpowiednio poprzesuwać planowane inwestycje gdyż z żadnej z nich nie zrezygnowano. I jako pierwszy, jeszcze w tym roku, zostanie ogłoszony przetarg na modernizację budynku Szkoły Podstawowej w Książu Małym. Będzie wtedy wiadomo o ile wzrosły koszty prac wycenionych dwa lata temu na 1,4 mln zł. Bo przypomnijmy, że podobny remont SP w Antolce miał kosztować 1,38 mln zł, ale w realizacji ta kwota wzrosła do 1,75 mln zł czyli o prawie 400 tys. zł.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się