GMINA KSIĄŻ WIELKI

Klub Seniora     Wierząc, że „żołnierz nie umiera, żołnierz odchodzi na wieczną wartę" - członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” postanowili przed Świętem Zmarłych odwiedzić i uporządkować miejsca pamięci tych, którzy polegli za wolność Ojczyzny. W naszej okolicy to pomniki przy drodze E7 w Chrustach i Moczydle oraz groby na cmentarzu parafialnym w Książu Wielkim. Wybrano się najpierw do Chrustów pod obelisk stojący tam gdzie hitlerowscy okupanci dokonali mordu 1 sierpnia 1944 r. i do Moczydła pod pomnik upamiętniający żołnierzy Batalionu „Skała”. Wygrabiono liście, ściągnięto mech, który pokrył podesty obelisków, przycięto gałęzie zasłaniające tablice z napisami.

Klub Seniora     Następnie udano się na cmentarz w Książu Wielkim, gdzie uporządkowano mogiłę zbiorową żołnierzy Armii Krajowej i groby żołnierskie z okresu I wojny światowej. Dzięki wsparciu finansowemu Gminy, udekorowano każde z tych miejsc kładąc tam wiązanki własnoręcznie wykonane z zakupionych chryzantem i zapalając biało-czerwone znicze. Po wykonanej pracy zgodnie postanowiono, że jeśli tylko pozwoli zdrowie, seniorzy będą te działania kontynuować w latach przyszłych gdyż dbałość o pomniki bohaterów walk o niepodległość jest równie ważna jak pamięć o ich poświęceniu dla Ojczyzny.

(HS)

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się