GMINA KSIĄŻ WIELKI

Paweł Oczkowicz i Jarosław Sudański     W Radzie Gminy Książ Wielki wybranej teraz na 5 lat, będzie 11 radnych kończącej się kadencji oraz 4 nowych. Co uwzględniając duże poparcie dla wójta Marka Szopy oznacza, że mieszkańcy opowiedzieli się przy urnach za kontynuacją dotychczasowej polityki społeczno-finansowej Gminy. Czyli budową dróg (w tym dojazdowych do pól), remontami obiektów komunalnych (także szkół) oraz inwestowaniem w przyszłość poprzez realizację projektów obejmujących rewitalizację naszych miejscowości, zadania proekologiczne (fotowoltaika) i prorozwojowe (strefa przemysłowa przy S7), a wszystkie dofinansowane z funduszy unijnych. Warto pamiętać, iż wielką w tym zasługę położyli dwaj radni kierujący kolejno komisją budżetową: Paweł Oczkowicz (w latach 2010-2014) i Jarosław Sudański (2014-2018). Obu widzimy na zdjęciu.

     Paweł Oczkowicz startując jako kandydat (KWW KW2018) w okręgu nr 2 (Boczkowice i Książ Mały) przegrał z Mirosławem Michtą (KW PiS) 5 głosami. Natomiast Jarosław Sudański startujący w okręgu nr 7 (Książ Mały-Kolonia, Krzeszówka) z listy KW PSL uzyskał o 13 głosów mniej od Roberta Milewskiego (KWW Kukiz’15). Przegrali, mimo że w Boczkowicach dzięki staraniom Pawła Oczkowicza powstała ostatnio utwardzona droga do pól, której budowa wydawała się przez wiele lat niemożliwa. A w Krzeszówce Jarosław Sudański walnie przyczynił się do wybudowania dwóch dróg asfaltowych w kierunku Zaryszyna i dodatkowo do remontu świetlicy w Książu Małym-Kolonii.

     Do RG nie wszedł także inicjator naprawy kilku dróg do pól Zygmunt Szostak, bo startując z listy KWW KW2018 w okręgu nr 3 (Cisie, Łazy) został pokonany dwoma głosami przez Krystiana Grelę (KW PSL). Natomiast dotychczasowa radna z Moczydła Stanisława Skiba, która zapoczątkowała transporty darmowych jabłek dla mieszkańców Gminy otrzymała od nich w swoim okręgu nr 12 aż 54 głosy mniej, niż konkurent Marcin Walczyński (KW PiS).

     O wielkim szczęściu może mówić obecna wiceprzewodnicząca RG Jagoda Spicha, gdyż radną nowej kadencji w okręgu nr 10 (Rzędowice, Głogowiany-Wrzosy) zostaje dzięki przewadze jednego głosu nad Czesławem Mardausem (KW PSL) i dwóch głosów nad Janem Solarzem (KW PiS).

     Najwięcej głosów w tych wyborach samorządowych – aż 127 - otrzymała kandydująca w Książu Wielkim w okręgu nr 9 Małgorzata Rosół (KWW KW2018). Druga pod tym względem była Małgorzata Sych (KWW KW2018), na którą zagłosowało 101 osób w okręgu nr 11 (Cisia Wola, Mianocice). Z kolei najmniej – tylko 55 głosów – wystarczyło do zwycięstwa Krystianowi Greli (KW PSL) w okręgu nr 3 (Cisie, Łazy).

Jacek Kobyłka i Rafał Pawlik     Warto dodać, że duży sukces odnieśli nasi kandydaci na radnych powiatowych, którzy zdobyli aż trzy mandaty (Jan Biesaga i Rafał Pawlik z KW PiS oraz Jacek Kobyłka z KW PSL) z czterech przypadających na gminy: Kozłów, Książ Wielki i Słaboszów. Na zdjęciu dwaj ostatni z wymienionych podczas zebrania przedwyborczego w Książu Małym-Kolonii.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się