GMINA KSIĄŻ WIELKI

Uczniowie ZS-P z Książa Wielkiego w Warszawie     Aż 70 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim wyjechało autokarami pod opieką pięciorga nauczycieli na wielkie zwiedzanie Warszawy przy sprzyjającej pogodzie w ostatni piątek września. Pierwszym i niewątpliwie najbardziej wyczekiwanym przez wielu punktem wycieczki był Stadion Narodowy.

Uczniowie ZS-P z Książa Wielkiego w Warszawie     Z kolei punkt najważniejszy - z uwagi na przypadającą setną rocznicę odzyskania niepodległości - stanowiła wizyta przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Obejrzano zmianę warty, a dwie przewodniczki opowiadały uczniom o bohaterach narodowych, tych znanych, jak również tych zapomnianych.

Uczniowie ZS-P z Książa Wielkiego w Warszawie     Kolejne ważne miejsca, które udało się zobaczyć, to: Plac Teatralny oraz Stare Miasto z Zamkiem Królewskim, Kolumną Zygmunta, pomnikiem Warszawskiej Syrenki i pomnikiem Małego Powstańca, upamiętniającym najmłodszych uczestników powstania warszawskiego. Uczniowie spacerowali także po Krakowskim Przedmieściu. Tutaj podziwiali Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski oraz Bazylikę św. Krzyża, gdzie znajduje się serce Fryderyka Chopina.

Uczniowie ZS-P z Książa Wielkiego w Warszawie   Po godzinnej przerwie na posiłek cała wycieczka udała się autokarami do Łazienek Królewskich, które stanowiły ostatni punkt zwiedzania. Spacer po tym najładniejszym warszawskim zespole parkowo-pałacowym stanowił miłe wytchnienie od zatłoczonych ulic. Młodzi podróżnicy mogli zobaczyć tutaj m. in. słynny pomnik Fryderyka Chopina oraz Pałac na Wyspie.

A.P.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się