GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wybory 2018     O 15 mandatów w Radzie Gminy Książ Wielki ubiega się 28 osób, zgłoszonych przez pięć komitetów wyborczych. Najwięcej – trzynaście z list KW Polskiego Stronnictwa Ludowego, osiem z KWW Książ Wielki 2018, po trzy z KWW Porozumienie – Powiat Miechowski oraz KW Prawo i Sprawiedliwość, a jedna osoba z KWW Kukiz’15. Przypomnijmy, iż prawo do głosowania ma u nas 4.256 mieszkańców, którzy 21 października udadzą się na wybory do dziesięciu komisji obwodowych (jedenasta to DPS w Mianocicach). W razie problemów komunikacyjnych z dotarciem do komisji można się zwracać z prośbą o podwiezienie (i odwiezienie) do prezesa OSP obejmującej swoim działaniem dane sołectwo.

Obwód nr 1 (Szkoła Podstawowa w Książu Małym), obejmuje trzy okręgi: 
okręg nr 2 (
Boczkowice, Książ Mały),
okręg nr 7 (Książ Mały-Kolonia, Krzeszówka) oraz
okręg nr 14 (Trzonów).

Obwód nr 2 (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książu Wielkim) obejmuje podzielony na dwa okręgi Książ Wielki:
okręg nr 8 (Ulica: Jana Długosza, Adolfa Dygasińskiego, Kościelna, Jana Łaskiego, Łużycka, Opacz, Józefa Piłsudskiego, Podwale, Podzamcze, Pod Sobotą, Józefa Poniatowskiego, Mikołaja Reja, Stawowa, Szkolna, Jana Śniadeckiego, Toporczyków, Dr Jadwigi Danysz, Urzędnicza, Warszawska, Wincentego Witosa, Wrocławska) oraz
okręg nr 9 (Ulica: Browarowa, Chmielna, Doktora Madejskiego, Do Grodziska, Droga do Rzędowic, Klasztorna, Krakowska, Melsztyńskich, Morawca, Murarska, Nowomiejska, Rynek, Stroma, Szewska, Zamkowa).

Obwód nr 3 (remiza OSP w Książu Wielkim) obejmuje dwa okręgi:
okręg nr 4 (Cisia Wola, Mianocice) oraz
okręg nr 11 (Wielka Wieś, Częstoszowice).

Obwód nr 4 (świetlica w Rzędowicach)
obejmuje okręg nr 10 (Rzędowice, Głogowiany-Wrzosy).

Obwód nr 5 (świetlica w Antolce) obejmuje dwa okręgi:
okręg nr 1 (Antolka) oraz
okręg nr 13 (Tochołów).

Obwód nr 6 (remiza OSP w Moczydle) obejmuje
okręg nr 12 (Moczydło).

Obwód nr 7 (świetlica w Giebułtowie) obejmuje
okręg nr 5 (Giebułtów, Małoszów).

Obwód nr 8 (świetlica w Zaryszynie) obejmuje
okręg nr 15 (Zaryszyn).

Obwód nr 9 (świetlica w Konaszówce) obejmuje
okręg nr 6 (Głogowiany-Stara Wieś, Konaszówka).

Obwód nr 10 (świetlica w Cisiu ) obejmuje
okręg nr 3 (Cisie, Łazy).

     Wszystkie okręgi są jednomandatowe dlatego w sześciu z nich - tam gdzie zgłoszono tylko jednego kandydata - są oni już automatycznie radnymi nowej kadencji. Z tego powodu wyborcy z okręgów: nr 4 (Częstoszowice, Wielka Wieś), nr 5 (Giebułtów, Małoszów), nr 6 (Głogowiany-Stara Wieś, Konaszówka), nr 8 (Książ Wielki), nr 13 (Tochołów) i nr 15 (Zaryszyn) otrzymają nie po cztery, a po trzy karty do głosowania (na wójta, na radnego powiatowego, na radnego sejmiku). Natomiast wyborcy z pozostałych dziewięciu okręgów otrzymają jeszcze czwartą kartę do głosowania na radnego gminnego.

     Niżej podajemy numer okręgu i nazwiska 28 startujących tam kandydatów wraz z nazwą ich komitetu (w kolejności wylosowanych list). Z tym, iż jak wspomniano wyżej, kandydatów do Rady Gminy jest faktycznie 22 w dziewięciu okręgach, bo sześciu startujących jako jedyni - już zdobyło mandat w swoich sześciu okręgach.

Okręg nr 1
(Antolka):

Dariusz Książek (KW PSL), Jolanta Horyń (KWW Porozumienie).

Okręg nr 2
(Boczkowice i Książ Mały):

Sławomir Byczek (KW PSL), Mirosław Michta (KW PiS), Paweł Oczkowicz (KWW KW2018).

Okręg nr 3
(Cisie, Łazy):

Krystian Grela (KW PSL), Zygmunt Szostak (KWW KW2018), Aneta Otfinowska (KWW Porozumienie).

Okręg nr 4
(Częstoszowice, Wielka Wieś):

Zdzisław Ptak (KWW KW2018).

Okręg nr 5
(Giebułtów, Małoszów):

Henryk Huma (KWW KW2018).

Okręg nr 6
(Głogowiany-Stara Wieś, Konaszówka):

Grzegorz Ptak (KW PSL).

Okręg nr 7
(Książ Mały-Kolonia, Krzeszówka):

Jarosław Sudański (KW PSL), Robert Milewski (KWW Kukiz;15).

Okręg nr 8
(Książ Wielki):

Marek Płonczyński (KW PSL).

Okręg nr 9
(Książ Wielki):

Tomasz Janus (KW PSL), Małgorzata Rosół (KWW KW2018).

Okręg nr 10
(Rzędowice, Głogowiany-Wrzosy):

Czesław Mardaus (KW PSL), Jan Solarz (KW PiS), Jagoda Spicha (KWW KW2018).

Okręg nr 11
(Cisia Wola, Mianocice):

Marcin Domagała (KW PSL), Małgorzata Sych (KWW KW2018).

Okręg nr 12
(Moczydło):

Patryk Kucharski (KW PSL), Marcin Walczyński (KW PiS), Stanisława Skiba (KWW KW2018).

Okręg nr 13
(Tochołów):

Marek Gajos (KW PSL).

Okręg nr 14
(Trzonów):

Bożena Dziura (KW PSL), Andrzej Zięba (KWW Porozumienie).

Okręg nr 15
(Zaryszyn):

Wiesław Sęk (KW PSL).

     Jedynym kandydatem na wójta Gminy Książ Wielki jest Marek Szopa zgłoszony przez KW PSL. Na karcie przy jego nazwisku są dwie kratki opatrzone napisami: TAK oraz NIE. Stawiamy znak X w jednej z nich.

     Więcej informacji na temat kandydatów na naszych radnych znajdziemy na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej, klikając TUTAJ.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się