GMINA KSIĄŻ WIELKI

Spotkanie w Łazach     Z czego składa się strój ludowy? Dlaczego panie z Koła Gospodyń Wiejskich gotują tak smacznie? Co robią strażacy kiedy wybucha pożar? Jak należy się zachować w razie pożaru lub wypadku? Czy dziecko też może udzielić wtedy pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i nawet uratować jej życie? Na te pytania, i na jeszcze więcej pytań, mieszkańcy Łazów odpowiadali przedszkolakom i uczniom ze Szkoły Podstawowej w Antolce, którzy przybyli tu by odbyć plenerową lekcję praktycznej nauki tego, co ich najbardziej interesuje.

Spotkanie w Łazach     Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łazach nie tylko przygotowały ulubione przez dzieci potrawy, ale też opowiedziały o swojej działalności na rzecz wsi i zademonstrowały sposób ubierania i noszenia stroju ludowego.

 

Spotkanie w Łazach     Druhowie z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej pokazali specjalistyczny sprzęt służący do walki z groźnymi żywiołami. Bo jak mówili, oni oprócz walki z ogniem pomagają mieszkańcom Łazów oraz sąsiednich sołectw podczas częstych tu powodzi, wichur, czy śnieżnych zamieci.

 

Spotkanie w Łazach     Małych gości bardzo zaskoczyła niespodzianka - gaszenie kontrolowanego pożaru. Bo kiedy nagle zawyła syrena gdyż nieopodal pokazał się słup dymu, zaraz nadjechał na sygnałach wóz strażacki i druhowie przeprowadzili sprawną akcję likwidacji ognia.

 

Spotkanie w Łazach     Zaraz po niej strażak Anna Stempińska, która zawodowo pracuje jako ratownik medyczny, przeprowadziła pokaz udzielania poszkodowanym pierwszej pomocy. Dzieci uczestniczyły w nim bardzo aktywnie, wcielając się to w rolę ofiary, to ratownika.

 

Spotkanie w Łazach     Na koniec wszystkim wręczono dyplomy uczestnictwa w kursie pierwszej pomocy, po czym rozpoczęto biesiadowanie wspólnie z licznie przybyłymi rodzicami uczniów i przedszkolaków. Oprócz ich wychowawczyń (Elżbiety Szopy i Katarzyny Greli) była też dyr. SP w Antolce Małgorzata Borycka, a w trakcie imprezy pojawili się: wójt Marek Szopa i jego zastępca Grzegorz Janus.

A.S.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się